Skip to content
Меню
ЗВЁЗДНЫЕ ВОЙНЫ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ РОЛЕВОЙ ИГРЫ
  • Рисование
  • Советы начинающим
  • Как рисовать
  • Карандашом
  • Поэтапно
  • Уроки
ЗВЁЗДНЫЕ ВОЙНЫ
Главная » Разное » Малюнок здорова людина: Юні художники – про здоровий спосіб життя – Наше слово

Малюнок здорова людина: Юні художники – про здоровий спосіб життя – Наше слово

Posted on 04.03.202327.02.2023

Содержание

  • Урок:»ПОДБАЙ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я»
  • тренінг «Подорож у країну здоров’я»
  • Рабочая группа по охране здоровья матерей, младенцев и детей — Healthy People 2030
    • Цели рабочей группы по охране здоровья матерей, младенцев и детей (23)
    • О рабочей группе
      • Подход и обоснование
      • Emerging Issues in Mother, Infant, and Child Health
    • Цитаты
  • Детская смертность | Здоровье матери и ребенка | Репродуктивное здоровье
      • О младенческой смертности
      • Причины младенческой смертности
      • Показатели младенческой смертности по штатам, 2020 г.
      • Показатели младенческой смертности в разбивке по расе и этнической принадлежности, 2019 г.

Урок:»ПОДБАЙ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я»

“ПОДБАЙ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я САМ”

 

Мета:формувати у дітей валеологічний світогляд; учити свідомо ставитися до свого здоров’я; дати дітям корисні поради щодо збереження та зміцнення свого здоров’я; вчити дітей дотримуватися здорового способу життя: режиму дня, павильного, здорового харчування, правил гігієни ; розвивати зацікавленість дітей до проведення фізичних вправ і загартовувальних процедур; розвивати мовлення, вміння висловлювати свою думку.

Хід заняття

Вчитель: вашим завданням було підготувати прислів’я про здоров’я. Тож вам  слово.

Прислів’я

Без здоров’я немає щастя. 

Веселий сміх — це здоров’я. 

Доки здоров’я служить, то людина не тужить. 

Було б здоров’я, а все інше наживемо. 

Бережи одежу знова, а здоров’я змолоду. 

Вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив.  

Весела думка — половина здоров’я.

 

Глянь на вигляд і про здоров’я не питай. 

Здоровий злидар щасливіший від хворого багача. 

Здоровому все на здоров’я йде, 

Здоров’я більше варте, як багатство. 

Здоров’я за гроші не купиш. 

Здоров’я — найдорожчий скарб. 

Іржа залізо їсть, а чоловіка — хвороба. 

Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють. 

 

 

 

— Молодці, діти. Та важливо не тільки знати народну мудрість, а й слідувати  цим  порадам усе життя.

— А для чого людині здоров’я? що воно дає? На що впливає?(відповіді дітей).

— Пропоную вам погратися в гру «Додай слово»(з м’ячиком). Я починаю гру словами «Якщо людина здорова, то вона…», і той, кому я кину м’ячик, повинен продовжити речення одним словом. Будьте уважні, можливо я скажу по-іншому «Якщо людина хвора,то вона…»

(Відповіді фіксуються на двох аркушах  різними кольорами фломастерів).

Здорова: Добра,щаслива,життєрадісна, весела, усміхнена, привітна, працьовита,енергійна, емоційна, щира,сильна…

Хвора: Зла, сердита, похмура, пригнічена, ображена, сумна, роздратована, плаксива, втомлена…

— Яке обличчя у здорової людини?

— А у хворої?

(Біля записаних слів зображуються обличчя здорової чи хворої людини).

— Яка людина на вашу думку  приємніша для спілкування?

— Якими б хотіли бути ви?

— Від чого залежить  здоров я людини?

— Що потрібно робити щоб людина виросла сильною і мала міцне здоров я?

 Наша держава піклується про здоров я свого народу. В ст.49 Конституції України сказано: «Кожен має право на охорону здоров я, медичну допомогу та медичне страхування.

   Охорона здоров я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

 В країні збудовано багато лікарень, санаторіїв. Та слід пам’ятати, що , в першу чергу, людина сама відповідає за своє здоров я  і тільки сама може його зберегти.

    Складові здорового способу здоров’я, це:

У різних місцях класного кабінету розвішані малюнки. Уважно розглянути малюнки, поміркувати та вибрати ті, що зображують найнеобхідніше( на вашу думку) для здорового способу життя: біг, режим дня, вітаміни, мило, зубна щітка, сигарета. (додаток)

І гр. Скласти та продемонструвати  комплекс вправ ранкової гімнастики.

 ІІ гр. Скласти режим дня для школярів вашого віку.

ІІІ гр. Намалювати, як можна заратовуватися.

ІV гр. Скласти правила споживання їжі: корисно та шкідливо.

  • Кожна група презентує свій проект(підготовка 10 хвл.).
  • Кожна група виходить на середину класу та беруться за руки між собою. Що ми утворили? А тепер ми всі візьмемося за руки та утворимо велике коло. Давайте порівняємо наше коло з людиною: якщо вона виконує всі вимоги здорового способу життя, людина здорова й міцна, як наше коло. А якщо правила не дотримується, наприклад,режиму дня( діти цієї групи опускають руки), то коло розривається. Людина слабшає, а отже хворіє.
  •   Щоб бути здоровим, потрібно постійно дбати про себе:  кожного  дня  робити зарядку, вмиватися, стежити за чистотою свого тіла, одягу, помешкання,слід правильно харчуватися, займатися спортом, загартовуватися, більше бувати на свіжому повітрі. А головне пам’тати “золоті” слова: «Найбільше багатство людини – це здоров’я».

Учень. Буди здоровим, друже, зможеш,

              Бо кожному це до снаги.

              Хвороби всі ти переможеш,

              Здоров я мусиш берегти.

Учениця. Ти кожен день живи за розпорядком:

                  Вставай , вмивайся, ліжко застеляй,

                  Сніданок з’їж і дякуючи мамі,

                  У рідну школу, друже, поспішай.

Учень. Щоб , здоров’я, слід правильно їсти,

             Вживати поживне і тільки корисне.

             Не їсти надміру, не шкодити тілу

                 І пам’ятати про вітаміни.

Учениця. Повітря, сонце і вода –

                  Для всіх хвороб просто біда.

                  Тож гартуватись, друже, слід,

                   Щоб врятуватися від бід.

                   На сонце личко підставляй,

                   Водою тіло обливай.

Учень. Займатись  фізкультурою і спортом –

              Для організму нашого важливий елемент.

             Хай не підкоряться висоти і рекорди,

             Не вийде з тебе справжній супермен,

             Та сила, витривалість і здоров я –

             Це найдорожчий для усіх презент!

Перегляд пізнавального мультфільму: Охоронці здоров’я https://www.youtube.com/watch?v=E-u6ext-Zog

Вчитель: на  наш урок закінчується. Пам’ятайте про своє здоров’я, піклуйтеся про нього і тоді житимете щасливо.

 

ДОДАТОК:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки

Структурованість

5.0

Оригінальність викладу

4.0

Відповідність темі

5. 0

Загальна:

4.7

Всього відгуків: 1

Оцінки та відгуки

тренінг «Подорож у країну здоров’я»

ТЕМА:  «Подорож у країну здоров’я»

МЕТА:  Дати поняття про здоров’я, довести пріорітети здоров’я серед інших цінностей людини; формувати навички здорового способу життя; ознайомити учнів із згубним впливом шкідливих звичок на організм людини; пропагувати здоровий спосіб життя.

Ким би не була людина, який   би не мала статус, головною турботою для неї є здоров’я. Здоров’я — це скарб, яким наділяє нас природа.

Здоров’я — це скарб,

який так легко втратити,

 яким слід пишатися,

 який слід цінувати.

 Людина часто не замислюється над тим, яке значення має здоров’я доти, доки не зіткнеться з проблемами у само­почутті. А справжня турбота про здоров’я починається при наявності уже серйозних захворювань.

Для того,щоб розпочати нашу мандрівку,кожний учень (4 групи по 7 учнів), має зробити  бінго «Здоровчика». На ньому написати:

  •              своє ім’я;
  •              свій варіант визначення здоров’я;
  •              узагальнити визначення здоров’я  у групі і представити класу.

Молодці, гарно справились із завданням, кожна група правильно визначила своє визначення здоров’я, а тепер разом прочитаємо, що таке здоров’я  за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), і поставимо своїх бінго у вагони нашого поїзда, щоб вирушити до першої зупинки:

Зупинка №1«А ми це знаємо»

    Сьогодні ми будемо говорити про здоров’я фізичне, соціальне (соціальне благополуччя), психічне (психологічний комфорт), духовне (дамо їм визначення). Встановимо, який між ними існує зв’язок, поставимо перед собою завдання, які сприятимуть поліпшенню стану здоров’я.

  •             Фізичне
  •            На мою думку, фізично здорова дитина розвинена відповідно до віку, у неї відсутні хронічні захворювання. Така дитина активно бере участь в рухливих іграх, займається в спортивних секціях, пра­цездатна, загартована, дотримується режиму праці і відпочинку.
  •            Фізично здорова дитина усвідомлено виконує вимоги особистої гі­гієни, правильно харчується, має початкові знання про анатомію та фізіологію людини. Веде здоровий спосіб життя, протидіє згубним звичкам – алкоголізму, наркоманії, курінню.
  •            Такій дитині притаманні такі риси характеру, як: рішучість, бадьорість, терпимість, пра­цьовитість, витривалість, наполегливість, героїзм, життєздатність
  •            В нашій школі, вчителі мають величезне завдання — виховувати в учнів турботу про своє фізичне здоров’я. Проте найбільш поширеними серед учнів є «шкільні хвороби» — зниження гостроти зору та порушення постави —  сколіоз, який спричинює побічні захворювання.
  •            З метою запобігання «шкільних хвороб» проводиться фізкультура, фізкультурні паузи майже на кожному уроці, про­гулянки на свіжому повітрі. Під час таких прогулянок я проводжу рухливі ігри, адже,  відпочинок на при­роді знижує агресію, розвантажує нервову систему, впливає позитивно на розвиток учнів, поліпшує настрій.
  •            У нашому класі систематично проводяться бесіди щодо шкідливих звичок. Всі знають та розуміють згубний вплив цих  речовин не тільки на фізичне здоров’я, а і на організм в цілому.
  •            Але виховна робота педагогів, повинна проводитися в комплексі з батьками. Саме від них залежить здоров’я дитини, її благо­получчя. Тому я намагаюся якомога більше залучати їх дожиття класу, брати участь у різноманітних заходах, спільному відпочинку, і походах.
  •             Психічне
  •            Я вважаю, що психічно здорова дитина — це дитина, ро­зумова діяльність якої відповідає кален­дарному віку.
  •            Я згідний з думкою  ____________, і вважаю, що у психічно здорової дитини розвинені довільні психічні процеси, наявна саморегуляція, адекват­на самооцінка, позитивні думки та емоції, впевненість, гармонія душі та зовнішньої поведінки.
  •            Такій дитині притаманні такі риси характеру, як: внутрішня свобода, воля (самоконтроль, самодисципліна тощо), по­міркованість, урівноваженість.
  •            Також до рис характеру я б додав ще оптимізм, спрямованість, самостійність, незалежність (у мисленні, діяльності, життєвій позиції), самокритичність.
  •            Як правило, психічно здо­рова особистість — творчо активна (роз­винена уява, спостережливість, високий інтелект).
  •            Проте, хочу зазначити,що наданий час, слід приділити найбіль­ше уваги таким аспектам психологічного розвитку підлітків  як спілкування з дорослими, спілкування з ровесниками, самопізнання дитини.
  •            Особливим компонентом психологічного розвитку є самопізнання дитини, яке являється у зміні самооцінки, вона стає об’єктивнішою, з’явля­ється довільність, формується колективний характер діяльності.
  •             Духовне
  •            Духовно здорова дитина характеризується добрим ставленням людини до навколишніх людей.
  •            Я б додала до цих характеристик ще турботу, увагу, готовністю при­йти на допомогу людям які її потребують,вміння  ділити радість і горе.
  •            Я думаю, що така дитина будь-яку справу виконує уваж­но, зацікавлено, сумлінно, з любов’ю.
  •            Я вважаю, що ду­ховно здорова особистість має постійну потребу пізнати світ, себе і призначення свого життя.
  •            Узагальнюючи неповний перелік тих рис, які притаманні духовно здоровій особистості, можна сказати, що для неї характерна моральність, чисті помис­ли, культурне буття, щире ставлення до віри і віросповідання, милосердя, добро­та.
  •            На мою думку сюди потрібно віднести також шанування мови і народних звичаїв, усіх духовних і культурних надбань свого народу, людства загалом .
  •             Соціальне
  •            У соціально здорової дитини завжди доброзич­ливе ставлення до дорослих, однолітків та до  молодших.
  •            Я б додала сюди, ще наявну здатність до актуалізації в колективі тому, що така особистість має належний статус у колективі, відповідальність за власні вчинки.
  •            На мою думку у соціально здорової дитини позитивно спрямована комунікативність, у будь-якій компанії почувається «як риба у воді»
  •            Вона соціально активна, вміє протистояти со­ціальному тиску та орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях,
  •            прагне соціальної гар­монії та справедливості, шанує національні цінності як свого, так і інших народів.
  •            Та­кій дитині притаманна доброзичливість, правдомовність, здатність тримати слово, відповідальність, шляхетність, толерант­ність, повага до законів.

(4 квітки, по 7 пелюсток + квітка для вчителів)

Створити квіточку. На кожній пелюстці кожен учень пише, що він робить для того, аби бути здоровим, (усі команди виступають по секторах, квіти кріпляться на дошку)

Зупинка №2 «Шкідливі звички»

Діти – майбутнє нашої нації. саме дітям належатиме важлива роль у розбудові нашої держави. А що потрібно для цього? Ну звичайно, у першу чергу здоров’я!

Доведено, що стан здоров’я залежить:

  •                 на 10%від рівня розвитку медицини
  •                 на 20%від впливу навколишнього середовища
  •                 на 20%від спадковості
  •                 на 50% від умов та способу життя.

Дуже часто діти хочуть стати дорослими, а дорослість свою вбачають у тому, щоб закурити цигарку, випити пива, як це показують у фільмах і як це роблять батьки, чи нанюхатись різних речовин, щоб «зловити кайф».

Давайте пригадаємо вплив шкідливих звичок на організм

Паління вражає генетичний апарат, затримує фізичний і психічний розвиток підлітка. Адже до складу тютюнового диму входить близько ЗО отруйних речовин.

Шкідлива дія тютюну не обмежується нікотином. До складу тютюнового диму близько ЗО отруйних речовин: аміак, синильна кислота, чадний газ та ін.

Тютюновий дим, який вдихає курець, насамперед потрапляє у верхні дихальні шляхи, а потім — у трахею та легені. Під впливом тютюнового диму відбувається хронічне подразнення слизової оболонки гортані, розвивається запалення голосових зв’язок, вони потовщуються, грубішають. Це призводить до зміни тембру голосу (грубий голос курця), що особливо помітно в молодих жінок.

Внаслідок подразнення слизової оболонки бронхів і трахеї тютюновим димом розвивається їх хронічне запалення (бронхіт і трахеїт). Тому курці частіше хворіють на запалення легень, туберкульоз, захворювання у них мають тяжкий перебіг.

Учені встановили, що куріння — один з основних чинників, які призводять до того, що розвивається рак легень.

Розглянемо, які шкідливі речовини містяться у тютюновому димі

Вживання і зловживання алкогольними напоями особливо небезпечне в дитячому, підлітковому віці, коли ще не завершилося формування організму, у цей період у печінці відсутній спеціальний фермент — алкоголь — дегідрогеназа, який розщеплює етиловий спирт на прості нетоксичні сполуки. Ось чому вживання дитиною навіть незначної кількості алкоголю може призвести до дуже небезпечних наслідків.

В організмі людини, яка вживає алкоголь змалку, набагато швидше формується алкогольна залежність.

Вкрай небезпечні є гострі отруєння алкоголем. Основна небезпека вживання і зловживання спиртними напоями, особливо в підлітковому і юнацькому віці, полягає у виникненні алкогольної залежності, яка поступово переходить у тяжкі захворювання — алкоголізм — і проявляється у необоротному ураженні центральної нервової системи та всіх органів і систем. Розвиваються і психічні зміни, які супроводжуються пригніченістю злісною дратівливістю. Алкоголік стає байдужим до роботи, сім’ї і дітей, настає зниження вищих емоційних емоцій. Тисячі   людей   щороку   помирають   через отруєння алкоголем, підвищується ризик нещасних випадків, аварій, важких травм, можна потрапити до в’язниці.

Найістотнішими причинами вживання наркотиків є цікавість, бравада, прагнення до незвичайних відчуттів, вплив оточення. При цьому стає очевидним, що цікавість підігрівається більш «досвідченими» товаришами і доповнюється власною самовпевненістю та наївністю початківця. Бажання випробувати незвичайні відчуття, спробувати щось, про що знають інші, підсилюється прагненням бути як усі, не виглядати білою вороною. Сприятливою умовою при цьому є відсутність батьківського контролю за життям і дозвіллям дитини.

     Здоров’я не існує саме по собі, воно не дається на все життя, не є постійним і незмінним. Воно потребує турботи протягом усього життя людини. Тому треба з раннього дитинства загартовувати свій організм спортом, заняттями фізкультурою, обтиратися мокрим рушником, обливатися водою, щоб організм звикав до посильних навантажень і ставав дедалі міцнішим і здоровішим.

     Як підсумок до впливу шкідливих звичок на організм, хочу звернути вашу увагу на малюнок, де зображена дівчинка у вигляді принцеси, проте під впливом шкідливих звичок повернувши малюнок на 180 градусів, спостерігаємо перетворення гарної принцеси на стару зморшкувату бабусю. Таким чином можна спостерігати зовнішні зміни після впливу алкоголю, тютюну, наркотичних речовин.

Узагальнивши негативний вплив шкідливих звичок на наш організм, а особливо на загальний розвиток підлітків, с пробуємо викинути у кошик, те що стає нам на заваді вести здоровий спосіб життя. Кожен учень записує на листку , що йому заважає вести ЗСЖ зі словами:

  • Я викидаю у кошик для сміття, те,що заважає мені вести здоровий спосіб життя, а саме…. (лінь, неповноцінне харчування, не нормований сон, перевантаження, неохайність, довготривалі комп’ютерні ігри, пізня вечеря, цікавість до «заборонених плодів», погані емоції, поганий настрій, голодний сніданок, нехтування загартовуванням, надмірну кількість солодощів, погані поради, сухарики, чіпси, звичку гризти нігті, поганих приятелів, шкідливі звички……)

Зупинка № 3«Приклади для наслідування»

Гра-розминка «австралійський ДОЩ» (5 хв. )

Мета: забезпечити психологічне розвантаження учасників. 

Хід  вправи

Учасники стають у коло. Інструкція: Чи знаєте ви, що яке австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послу­жімо, який він. Зараз по колу ланцюжком ви будете пере­ймати мої рухи. Як тільки вони повернуться до мене, я. передам наступні. Стежте уважно!

  • В Австралії піднявся вітер. (Ведучий тре долоні).
  • Починає крапати дощ. (Клацання пальцями).
  • ДОЩ   ПОСИЛЮЄТЬСЯ.   (Плескання долонями по грудях). .
  • Починається справжня злива. (Плескання по стегнах).
  • А ось град — справжня буря. (Тупіт ногами).
  • Але що це? Буря стихає. (Плескання по стегнах).
  • Дощ стихає. (Плескання долонями по грудях).
  • Рідкі краплі падають на землю. (Клацання пальцями).
  • Тихий шелест вітру. (Потирання долонь).
  • Сонце! (Руки догори).

Міцне здоров’я людини тісно взаємопов’язане з  спортом, тому прикладом для наслідування у кожного підлітка мають бути люди які досягли успіху без шкідливих звичок. Як ви гадаєте кого з відомих українців можна назвати гордістю країни та прикладом для наслідування?

Катерину Серебрянську, Володимира та Віталія Кличків, М. Амосова, Василя Вірастюка, Лілію Подкопаєву,Андрія Шевченка, Яну Клочкову,Володимира Медведєва, Ані Лорак, Марію Бурмаку, Лідія Соловйова, Олександр Дорошенко, Алла Мальчик, Руслан Пономарьов,….

Зупинка № 4«Про здоров’я»

Існує багато прислів’їв, народних приказок та висловів про здоров’я, давайте пригадаємо які з них ви знаєте. Сьогодні мені хочеться ознайомити вас з однією повчальною притчею….

ПРИТЧА «МУДРЕЦЬ»

Ідея притчі: кожна людина — хазяїн своїх почуттів, вчинків, долі.

Ця історія сталася давним-давно в стародавньому місті, в якому жив мудрець. Слава про його мудрість розлетілася дале­ко від його рідного міста.

Та був у місті чоловік, який заздрив чужій славі. Якось він вирішив придумати таке запитання, на яке мудрець не зміг би відповісти. Для цього він упіймав метелика. Чоловік вирішив так: «Я запитаю мудреця, який метелик у мене в ру­ках — живий чи мертвий? Якщо він скаже «живий», я притисну в долонях метелика, і він помре, а якщо він скаже «мертвий», я відкрию долоні, і метелик полетить. Тоді всі зро­зуміють, хто з нас розумніший».

Так все й трапилося. Заздрісник запитав мудреця: «Який метелик у мене в руках, о наймудріиіий, — живий чи мертвий?» І тоді мудрець, який справді був дуже розумною людиною, ска­зав: «Усе в твоїх руках. ..»

Кожна людина — індивідуальність, скільки людей,- скільки думок, кожен з вас має зробити методом перебивання свого метелика.

Слово вчителя.

Здоров’я — це не все, а все без здоров’я — ніщо. Така велика сила здоров’я. Вимоли змогу це сьогодні зрозуміти.

Існує така формула здоров’я : „ Здоров’я — це бажання бути здоровим помножене на силу волі».

Здоров’я людина отримує від природи як подарунок. Часто люди не бережуть його змалку, не примножують і замислюються про нього лише тоді, коли повністю або частково втрачають.

Пам’ятай! Тобі вибирати, як жити, яке здоров’я мати, як його примножувати,  і в твоїх руках відповідальність за нього.

Для узагальнення давайте складемо загальні правила здорового способу життя.

Всі підписуються на правилах, і всі разом:

Ми досягнемо успіху без шкідливих звичок, і завжди обіцяємо,що…

За своє здоров ‘я ми будем боротись

 Будем обережні ми завжди в житті

Щоби на хвороби нам не напоротись

Зрозуміти правила треба прості.

Будьте обережні завжди в усьому

Слухайте частіше ви вчителів

Пам ‘ятайте всі ви поради з дому

Менше проблем буде на світі цім

 Алкоголю — ні! Ми це твердо рішили!

 Нікотин вбиває ж то навіть коня!

Наркотики щоб землю всю нашу звільнили!

Щоби лиш здоров ‘ям цвіла вся Земля!

  Тож будьте всі здорові завжди і всюди,

 Хай лунає в домі веселий сміх.

Щастя вам бажаємо добрі люди!

Нехай в житті чекає лише успіх!

 

Рабочая группа по охране здоровья матерей, младенцев и детей — Healthy People 2030

Ведущие федеральные агентства

Члены рабочей группы по охране здоровья матери, младенца и ребенка (MICH) обладают опытом в таких областях, как репродуктивное здоровье, здоровье матери, здоровье младенцев и детей, врожденные дефекты и отклонения в развитии, дети с особыми потребностями в области здравоохранения и питание. Они разработали цели, связанные с MICH, и предоставят данные для отслеживания прогресса в достижении этих целей в течение десятилетия.

Дополнительная информация о Рабочей группе по охране здоровья матери, младенца и ребенка

Дополнительная информация о типах целей

Цели рабочей группы по охране здоровья матерей, младенцев и детей (23)

Увеличить долю детей, прошедших скрининг развития — MICH-17

Цель достигнута или превышена

Снизить уровень гибели плода на 20 и более неделях беременности — MICH-01

Улучшение

Снизить уровень младенческой смертности — MICH‑02

Улучшение

Повышение воздержания от курения сигарет среди беременных женщин — MICH-10

Улучшение

Увеличить долю младенцев, которых укладывают спать на спину — MICH-14

Улучшение

Повышение воздержания от алкоголя среди беременных — MICH-09

Небольшие или не обнаруживаемые изменения

Повышение воздержания от запрещенных наркотиков среди беременных женщин — MICH-11

Небольшие или не обнаруживаемые изменения

Увеличить долю младенцев, находящихся на исключительно грудном вскармливании до возраста 6 месяцев — MICH-15

Небольшие или не обнаруживаемые изменения

Увеличить долю младенцев, находящихся на грудном вскармливании в возрасте 1 года — MICH-16

Небольшие или не обнаруживаемые изменения

Увеличить долю детей с расстройствами аутистического спектра, получающих специальные услуги в возрасте до 4 лет — MICH-18

Небольшие или не обнаруживаемые изменения

Увеличить долю детей и подростков, получающих помощь в медицинском доме — MICH-19

Небольшие или не обнаруживаемые изменения

Снизить уровень смертности среди детей и подростков в возрасте от 1 до 19 летлет — МИХ‑03

Ухудшается

Сократить материнскую смертность — MICH‑04

Ухудшается

Сокращение числа кесаревых сечений среди женщин с низким уровнем риска, у которых ранее не было родов — MICH-06

Ухудшается

Сокращение преждевременных родов — MICH‑07

Ухудшается

Увеличить долю беременных женщин, получающих раннюю и адекватную дородовую помощь — MICH-08

Ухудшается

Увеличение доли женщин, имевших здоровый вес до беременности — MICH-13

Ухудшается

Увеличить долю детей и подростков с особыми потребностями в медицинской помощи, у которых есть система ухода — MICH-20

Ухудшается

Уменьшить количество тяжелых материнских осложнений, выявленных во время госпитализаций при родах — MICH-05

Только базовый уровень

Увеличить долю женщин детородного возраста, получающих достаточное количество фолиевой кислоты — MICH-12

Только базовый уровень

Увеличить долю женщин, прошедших скрининг на послеродовую депрессию — MICH-D01

Развивающий

Сократить долю женщин, употребляющих запрещенные опиоиды во время беременности — MICH-D02

Развивающий

Увеличить долю младенцев, которых укладывают спать в безопасных условиях сна — MICH-D03

Развивающий

О рабочей группе

Подход и обоснование

Улучшение благополучия матерей, младенцев и детей является важной целью общественного здравоохранения в Соединенных Штатах. Их благополучие определяет здоровье следующего поколения и может повлиять на будущие проблемы общественного здравоохранения для семей, сообществ и системы здравоохранения.

Беременность и послеродовой период могут дать возможность предотвратить будущие проблемы со здоровьем у женщин и их детей путем выявления рискованного поведения и существующих состояний здоровья.

Основные цели, выбранные рабочей группой MICH, направлены на снижение показателей заболеваемости и смертности среди женщин, младенцев и детей. Риск материнского и младенческого заболевания и смерти можно снизить за счет уменьшения осложнений, связанных с беременностью, расширения доступа к высококачественной медицинской помощи (например, помощи, получаемой в медицинском доме), 1 и пропаганда и поддержка грудного вскармливания 2 и безопасных условий для сна. 3 Кроме того, цели MICH направлены на расширение участия в здоровом поведении и использовании рекомендуемых медицинских услуг во время беременности, а также в период до зачатия и послеродовой период.

Цели развития и исследования отражают возникающие проблемы со здоровьем матери, младенца или ребенка, по которым отсутствуют доступные данные, но которые требуют дополнительного изучения. Рабочая группа MICH выбрала цели развития, которые сосредоточены на ключевых потребностях, связанных с безопасными условиями сна, 3 незаконное употребление опиоидов во время беременности, 4,5 и скрининг послеродовой депрессии. 6

Цели и задачи MICH согласованы с несколькими федеральными программами, поддерживаемыми несколькими агентствами в рамках Министерства здравоохранения и социальных служб США (HHS). Примеры включают Программу блочных грантов Title V для служб охраны здоровья матери и ребенка, 7 Birth to 5: Watch Me Thrive, 8  и Learn the Signs. Действуйте рано. 9

Основные цели All Healthy People 2030 соответствуют нескольким критериям — например, они имеют исходные данные, прямое влияние на здоровье и доказательную базу. Рабочая группа также учитывала важность федеральной программы и программы штата, а также клинические рекомендации Американского колледжа акушеров-гинекологов и Американской академии педиатрии при разработке задач MICH.

Emerging Issues in Mother, Infant, and Child Health

В усилиях по устранению сохраняющихся различий в состоянии здоровья матерей, младенцев и детей по-прежнему используется перспектива на протяжении всей жизни для укрепления здоровья и профилактики заболеваний. Инициативы в области перинатального здоровья были направлены на улучшение здоровья женщин и младенцев до, во время и после беременности посредством различных вмешательств, основанных на фактических данных, и внимания к возникающим проблемам общественного здравоохранения, таким как опиоидная эпидемия и распространение новых вирусов. Крайне важно реагировать на меняющиеся тенденции в употреблении марихуаны, опиоидов и других запрещенных веществ во время беременности, а также на неонатальный абстинентный синдром у младенцев.

Цитаты

1.

Lichstein, J.C., Ghandour, R.M., & Mann, M.Y. (декабрь 2018 г.). Доступ к медицинскому дому для детей с особыми потребностями в медицинской помощи и без них. Педиатрия, 142 (6). https://doi.org/10.1542/peds.2018-1795

2.

Министерство здравоохранения и социальных служб США. (2011). Призыв Главного хирурга к действию в поддержку грудного вскармливания . Получено с https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK52682/9.0003

3.

Hirai, A.H., et al. (2019). Распространенность и факторы, связанные с практикой безопасного сна младенцев. Педиатрия, 144 (5). https://doi.org/10.1542/peds.2019-1286

4.

Ko, J.Y., et al. (март 2017 г.). Большой раунд CDC: стратегии общественного здравоохранения по предотвращению неонатального абстинентного синдрома. Еженедельный отчет о заболеваемости и смертности. http://dx.doi.org/10.15585/mmwr.mm6609a2

5.

Haight, S.C., et al. (август 2018 г.). Задокументировано расстройство, связанное с употреблением опиоидов, при госпитализации при родах — США, 19 лет99–2014. Еженедельный отчет о заболеваемости и смертности. http://dx.doi.org/10.15585/mmwr.mm6731a1

6.

Farr, S.L., Denk C.E., Dams, E.W., & Dietz, P.M. (август 2014 г.). Оценка всеобщего образования и скрининга послеродовой депрессии с использованием популяционных данных. Журнал женского здоровья , 23 (8):657-663. DOI: 10.1089/jwh.2013.4586.

7.

Администрация ресурсов и услуг здравоохранения. (декабрь 2019 г.). Раздел V Программа блочных грантов для служб охраны здоровья матери и ребенка. Получено с https://mchb.hrsa.gov/maternal-child-health-initiatives/title-v-maternal-and-child-health-services-block-grant-program.

8.

Министерство образования США. (январь 2019 г.). От рождения до 5: Смотри, как я процветаю! Получено с https://www2.ed.gov/about/inits/list/watch-me-thrive/index. html.

9.

Центры по контролю и профилактике заболеваний. (ноябрь 2019 г.). Изучите знаки. Действуйте рано. Получено с https://www.cdc.gov/ncbddd/actearly/index.html

.

Детская смертность | Здоровье матери и ребенка | Репродуктивное здоровье

  • О младенческой смертности
  • Причины младенческой смертности
  • Показатели младенческой смертности по штатам, 2020 г.
  • Показатели младенческой смертности по расам и этническим группам, 2019 г. группы населения.

    О младенческой смертности

    Младенческая смертность — это смерть младенца до достижения им первого дня рождения. Коэффициент младенческой смертности – это количество умерших младенцев на 1000 живорождений. Уровень младенческой смертности не только дает нам ключевую информацию о здоровье матерей и младенцев, но и является важным показателем общего состояния здоровья общества. В 2020 году уровень младенческой смертности в США составил 5,4 смерти на 1000 живорождений. (См. Смертность в США, 2020 г.).

    Причины младенческой смертности

    В 2020 г. в США умерло почти 20 000 младенцев. Пятью основными причинами младенческой смертности в 2020 г. были:

    1. Врожденные дефекты.
    2. Преждевременные роды и низкая масса тела при рождении.
    3. Синдром внезапной детской смерти.
    4. Травмы (например, удушье).
    5. Осложнения беременности у матери.

     Наверх страницы

    Показатели младенческой смертности по штатам, 2020 г.

      Просмотрите показатели младенческой смертности по штатам на карте от Национального центра статистики здравоохранения.

    ¹Количество младенческих смертей на 1000 живорождений.

    Healthy People содержит научно обоснованные 10-летние национальные цели по улучшению здоровья всех американцев. Одна из целей Healthy People — снизить уровень младенческой смертности. В 2020 году 16 штатов выполнили цель программы Healthy People 2030: 5,0 младенческих смертей на 1000 живорождений. Географически уровень младенческой смертности в 2020 году был самым высоким среди южных штатов.

     Наверх страницы

    Показатели младенческой смертности в разбивке по расе и этнической принадлежности, 2019 г.

    *Источник: Младенческая смертность в США, 2019 г.: данные из файла данных о рождении/смерти младенцев, привязанных к определенному периоду [PDF — 1 МБ] — Показатели рассчитаны с помощью CDC WONDER с использованием последних доступных данных по подгруппам населения (2019 г.).

    В 2019 году показатели младенческой смертности в разбивке по расе и этнической принадлежности были следующими:

  • Неиспаноязычный коренной житель Гавайев или других островов Тихого океана: 8,2
  • Американские индейцы/уроженцы Аляски неиспаноязычного происхождения: 7,9
  • латиноамериканцев: 5,0
  • Белый неиспаноязычный: 4,5
  • Неиспаноязычные азиаты: 3,4

Все записи, в которых фигурирует латиноамериканское происхождение, классифицируются как латиноамериканцы независимо от расы.

Добавить комментарий Отменить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Рубрики

  • Для начинающих
  • Как рисовать
  • Карандаш
  • Поэтапно
  • Разное
  • Советы
  • Срисовка
  • Уроки
2025 © Все права защищены.