Виховний захід «Краса, здоров’я, спорт та дружба — секрети довгого життя»
«Краса, здоров’я, спорт та дружба секрети довгого життя».
Мета: Виховання здорового способу життя, навчити дотримуватись принципів здорового способу життя і робити правильний вибір поведінки, розвивати фізичні задатки, удосконалювати уміння й навички основних рухових елементів, формувати розумну, духовну, фізично розвинену особистість школяра, виховувати почуття дружби, колективізму, взаємодопомоги, любов до фізкультури та спорту.
Інвентар: баскетбольні м’ячі, мішки, санки, колоди, обручі, тенісні м’ячі та ракетки, стійки, волейбольні м’ячі.
Умови змагань:
- Склад команди: від кожного класу по 6 учасників в однакових формах із емблемами.
- Місце проведення: спортивний зал школи.
- Склад журі: заступник директора по виховній роботі, класні керівники.
- Призові бали: І місце-5 балів, II місце-3 бали, III місце-1 бал.
Хід заходу
Зал святково прибраний, на стінах розміщено спортивні стінгазети, малюнки, вимпели, лозунги, плакати виготовлені руками дітей, які додають учасникам змагань спортивного настрою, наснаги та бажання перемоги.
Ведуча. Сьогодні в нашій школі відбувається велике спортивне свято здоров’я. Мудрі люди завжди запевняли нас в тому, що здоров’я-найцінніше, що має людина.
Його не зрівняти ні з якими другими цінностями життя. Найвищий витвір природи- людина, до того ж людина здорова, розумна, яка має можливість на протязі довгого часу насолоджуватись і користуватись всіма тими цінностями, які йому пропонує природа. Здорова людина вміє радіти життю, навіть самим звичайним її речам та проявам.
Людям в юному віці притаманно не дуже замислюватися про своє здоров’я. Але думати про це треба. І чим раніше, тим краще. А не тоді, коли ми починаємо його втрачати.
У життя багато секретів, деякі з них воно розкриває важко. Але секретами довголіття -ділитися з задоволенням. Особливо з тими, хто хоче їх знати і буде дотримуватися їх. Саме життя зацікавлене в довголітті кожного з нас. Чому? Може воно хоче, щоб ми, люди, розкрили самий головний її секрет -як жити завжди?
Учень 1. Молоді люди, дійсно, не завжди замислюються про своє здоров’я. Нам здається, що ми будемо живими, здоровими, веселими завжди, або ще дуже довго. Але, навіть ми переконуємося, що роки-непомітні. Ось зовсім недавно ми були дітьми. Хіба хтось помітив як швидко пролетіли декілька останніх років? Ми непомітно подорослішали і от вже розмірковуємо про такі серйозні речі, як секрети довголіття.
Учень 2. Гадаю, що здоров’я-це такий стан, який важко гарантувати. Щось в організмі може підвести людину кожну хвилину. Вважаю, краще вести спосіб життя, який зберігає здоров’я, а ніж потім відновлювати свій розбалансований організм.
Ведуча. Вам уже відомо, що для учнів головним видом діяльності є навчання. Найкращим відпочинком є заміна одного виду діяльності іншим. Виявляється, що організм відпочиває лише тоді, коли навчання чергується зі спортом, іграми, фізичною працею, розвагами на свіжому повітрі. У процесі руху людина розвивається фізично, дужчає.
Учень 1. Отже, найкращим є активний відпочинок, фізкультура та спорт.
Учень 2. Сьогодні ми зібралися тут, щоб позмагатися в конкурсах і довести один одному, що всі ми розумні, сильні, спритні, здорові, дружні та красиві. У сьогоднішніх змаганнях беруть участь команди 9, 10, 11 класів. Отож давайте запросимо їх до залу!
(Під музику до спортивного залу заходять команди -учасниці і стають на вказані місця.
Кожна команда має свою емблему, назву та спортивну форму).
Ведуча. Усі наші естафети, конкурси, змагання оцінюватиме журі. (Представлення членів журі).
Кожен конкурс оцінюватиметься за 5-бальною системою. Переможе команда, яка набере найбільшу кількість балів. Слово для привітання надається головному судді змагань.
(Суддя оголошує про відкриття спортивного свята).
Учень 1. Спортивне свято — це чудово, Спортивне свято — вищий клас. Ми свято раді розпочати, Прийміть низький уклін від нас.
Учень 2. Живіть щасливо і багато, Любов до спорту збережіть. Хай кожен день ваш буде святом. Життям упевнено ідіть.
Конкурс 1. «Знайомство зі спортивними командами»
Кожна команда представляє свою команду, назву та її емблему. Капітан
команди представляє членів своєї команди, улюбленими видами їх занять та
відпочинку.
Конкурс2. «Розминка в парах»
За сигналом гравці по черзі виконують біг по прямій до відміченої зони і, обігнувши стійку, повертаються за наступним гравцем і в парі виконують те саме. Перший гравець залишається в зоні, а другий біжить за третім. Гра продовжується, аж поки всі учасники не зберуться у відміченій зоні.
Конкурс3. «Баскетбольна естафета»
Перед кожною командою стоять по 6 стійок на відстані 2м. одна від одної. Перші учасники тримають в руках баскетбольний м’яч. За командою — ведуть м’яч між стійками до кінця майданчика і повертаються назад. Обвівши останню стійку, передають естафету наступному гравцю.
Конкурс 4. «Стрибки у мішках»
Перші гравці залазять у мішки й, підтримуючи їх біля пояса, за сигналом починають стрибати на відстань 10м до стійки. Обігнувши стійку, гравці так само повертаються до своєї команди, вилазять із мішків і передають їх наступним гравцям, а самі стають у кінець колони. Виграє та команда, гравці якої швидше пройдуть дистанцію.
Конкурс 5. «Дай відповідь»
- Який вид спорту найпоширеніший в світі? (Футбол).
- В якому з цих видів спорту (баскетбол, гандбол, волейбол) техніка гри найважча? (Волейбол).
- Скільки гравців у командах: баскетбольній, гандбольній, волейбольній та футбольній? (5, 7, 6,11).
- Назвати по черзі якомога більше видів спорту.
- Із яких вправ слід починати комплекс ранкової гімнастики? (Із ходьби то легкого бігу).
- У якому виді спорту змагаються тільки жінки? (У художній гімнастиці).
Конкурс 6. « Спритний лижник»
Команди шикуються на лінії старту в колони по одному. За сигналом перші номери пересуваються на лижах до стійки (на відстані 10м), обходять її й повертаються назад, передають лижі наступним гравцям, а самі стають в кінець колони.
Конкурс 7. «Переправа»
У кожної команди по дві колоди. Один гравець стоїть на колоді, два інших гравця підтримують його під руки. За сигналом гравець починає рухатись вперед, переступаючи з колоди на колоду, які переставляє четвертий гравець. Дійшовши до стійки, гравці так само повертаються назад для передачі естафети, помінявши гравця на колоді. Перемагає команда, яка швидше виконає завдання.
Ведуча. А зараз ми пропонуємо паузу, в яку ми включили інтелектуальну гру для вболівальників «Так чи ні?»
- Щоб вести здоровий спосіб життя достатньо:
- не ходити на прогулянку;
- дотримуватися щодня його складових;
- митися до пояса.
- Щоб раціонально харчуватися необхідно:
- вживати рослинну їжу;
в їсти солодощі та пити каву;
- їсти їжу тваринного походження;
- їсти їжу різного походження в певний час.
- Щоб добре відпочити після напруженого дня достатньо:
- добре поїсти;
- подивитися телевізор;
- лягти раніше спати;
- погратися на свіжому повітрі.
- Для того, щоб успішно вчитися потрібно:
- протягом дня сидіти у бібліотеці;
- раціонально розподілити свій час протягом доби;
- багато часу сидіти за комп’ютером;
Ведуча. Команди наші відпочили, набралися енергії, зібралися з силами і змагання продовжуються.
Конкурсе. «Катання на санках»
У кожної команди на мотузці санки. Один гравець сідає на санки, два інші гравця тримаються за мотузку. За сигналом вони повинні дотягнути санки з гравцем до стіни , повернутися назад і передати естафету наступній трійці гравців. Виграє та команда, яка першою виконає завдання.
Конкурс 9. «Влуч у ціль»
Перед кожною командою , на відстані 8 — 10м від лінії старту на стільцях лежать волейбольні м’ячі. Біля команд знаходяться в корзинах гумові м’ячі для метання. За сигналом гравці намагаються влучити в ціль(збити волейбольний м’яч гумовим). Гравець, який влучив в ціль, біжить до стільця, кладе м’яч на місце , повертається назад і стає у кінець колони. Оцінюється швидкість та точність команд.
Конкурс 10. «Перетягування суперника»
Беруть участь одночасно дві команди. По одну сторону контрольної лінії стоять учасники однієї команди, по другу- їх суперники(парами). У кожної пари в руках- гімнастична палиця. За сигналом кожний учасник намагається перетягнути свого суперника за контрольну лінію. Гра проводиться два рази. Перемагає та команда, яка перетягне більшу кількість суперників на свою сторону.
Конкурс 11. «Баскетбол»
У кожного гравця зв’язані ноги гумою. За сигналом, стрибаючи на двох ногах, команди намагаються закинути м’яч у кошик суперника, не порушуючи правил гри в баскетбол. Гра проводиться 5 хвилин. Перемагає та команда, яка закине більше м’ячів у кошик суперника.
Ведуча. Дорогі діти! Програму змагань вичерпано. Для підбиття підсумків і нагородження переможців слово надається членам журі.
(Журі оголошує результати змагань, нагороджує переможців).
Дорогі друзі! Ви сьогодні показали свої кращі морально- вольові та фізичні риси, надовго отримали заряд енергії й хорошого настрою. Ми побачили, що в нас росте гідна зміна. Всім дітям хочемо нагадати причини втрати здоров’я, щоб завжди звертали на них увагу:
- забруднення довкілля;
- тривале перебування у закритому, не провітрюваному приміщенні;
- недосипання;
- навчальне перевантаження;
- тривале сидіння біля телевізора чи комп’ютера- призводить до перевтоми нервової системи;
- малорухливий спосіб життя- до зменшення фізичних навантажень, наслідком чого є недостатній фізичний розвиток;
- шкідливі звички.
Гадаємо, що наші діти дотримуються режиму дня, систематично виконують фізичні вправи, загартовуються, добре навчаються. Бажаємо вам здоров’я, подолати у собі лінощі та вести здоровий спосіб життя й ще більше успіхів та досягнень.
Пропаганда здорового способу життя. Малюнки на тему: «Здоровий спосіб життя»
В останні роки проблема здорового способу життястала не такою гострою, ніж якщо говорити про вікопомних 90-х роках, але вона все ще зберігається. Під «здоровим» в даному випадку ми розуміємо спосіб життя, заснований не тільки на переважаючою ролі спорту і фізкультурно-оздоровчих заходів, але і на певній моральної складової (про що нерідко забувають викладачі, на жаль).
Простіше кажучи, пропаганда здорового способу життя вшколах повинна вестися з упором на раціонально організований, що захищає від негативних впливів середовища, у всіх її проявах, уклад життя. Він дозволяє зберегти не тільки фізичне, а й розумове здоров’я до глибокої старості. Слід донести до учнів просту думку про те, що дотримання базових принципів цієї методики дозволить їм зберегти підвищену якість життя на всій її довжині.
Основні проблеми
Ми не випадково робимо наголос саме наморальність. Справа в тому, що зниження соціальної культури веде не тільки до масштабного зростання абсолютно диких злочинів у підлітковому середовищі, а й до збільшення кількості таких захворювань (цироз печінки, гепатит, емфізема легенів), які в минулі роки реєструвалися переважно тільки в абсолютно асоціальних шарах суспільства.
В принципі, сьогодні в ЗМІ широко поширенареклама здорового способу життя, але стовідсоткового ефекту вона не дає, так як наслідки останніх 10-15 років будуть позначатися ще дуже і дуже довго.
На жаль, захоплення молоді наркотичнимипрепаратами досягло скоєно неприпустимих значень. Недавня спалах вживання так званих «Спайс» — тому яскравий приклад. Незакінчена освіта і повна руйнація життя індивіда задовго до його фізіологічного і фізичного розквіту — всього лише сумні наслідки всього цього. Не слід забувати і про легкі спиртні напої.
Медики вже давно довели, що шкода від пива,алкогольних коктейлів і енергетиків часто перевищує такий від міцного алкоголю на порядок. Між тим в суспільстві поширене поблажливе ставлення до цієї проблеми, що абсолютно неприпустимо і підлягає повного викорінення. Підлітки повинні чітко усвідомлювати, що алкоголь — потужний наркотик, отрута. Вживання його в такому юному віці веде до повної деградації особистості, занепаду здоров’я і передчасної смерті.
Загальні принципи
Батьки і педагоги нерідко запитують про те, зякого ж віку повинна починатися пропаганда здорового способу життя? Світовий і радянський ще досвід однозначно говорить про те, що все закладається ще на етапі зачаття майбутнього члена суспільства, але тут вже все залежить від батьків. Що ж стосується самих дітей, то перші поняття повинні закладатися ще у віці двох-трьох років.
Процес цей повинен йти все життя. Немає межі людському самовдосконалення, але фундамент адекватної, здорової особистості повинен закладатися виключно в дитинстві і юнацькому віці.
гнітюча ситуація
В останні роки все частіше трапляється так, що дітине можуть самостійно впоратися навіть зі звичайними шкільними проблемами, у них постійно проявляються такі форми неврозів, які раніше діагностували виключно у зрілих людей, на протязі багатьох років працювали в складному середовищі. Не вміючи висловлювати свої почуття, не бажаючи справлятися з проблемами природним шляхом, підлітки все частіше починають «топити горе» в алкоголі або, що ще гірше, приймають для цієї мети наркотичні препарати.
Нерідкі випадки, коли на обліку в наркологічнихдиспансерах перебувають діти у віці до десяти років. Все це повинен на корені припиняти саме здоровий спосіб життя. Тема ця надзвичайно злободенна, а тому варто розібратися в причинах, витоки проблеми.
Чому так відбувається?
На жаль, але з якоїсь причини молодший шкільнийвік навіть в середовищі фахівців проблемним не рахується. Чому ж ми з подивом запитуємо про те, звідки беруться запеклі, озлоблені і зламані психічно підлітки? Адже все закладається якраз-таки в цьому «безпроблемне» час Таким чином, поняття «здоровий спосіб життя дошкільника» має включати в себе не тільки фізичні навантаження, але і виховні (але не повчальні!) Бесіди, що проводяться в легкій ігровій формі.
Успішність дитини в подальшому житті залежитьсаме від цього часу. Причому під «успішністю» ми розуміємо не психолог нестримного споживання, яка настільки популярна в останні роки, а виховання розумної, освіченої і здорової у всіх сенсах особистості. Особистості, яка зможе стати повноцінним учасником суспільних відносин і створити нормальну, міцну сім’ю.
Ось що повинна робити пропаганда здорового способужиття. Картинки в підручниках ЗСЖ рідко сприймаються серйозно, так що вчитель повинен донести до хлопців всю важливість правильного харчування, фізичного і духовного розвитку.
Слід чітко пам’ятати, що в молодшому шкільномувіці дитина особливо чутливий до всіх негативних проявів зовнішнього середовища, саме в цей час діти нерідко отримують глибокі психічні травми, які згодом отруюють все їхнє життя. Вони буквально вбирають всю отриману інформацію, як губки, але ніякої фільтрації їхня психіка вести ще не здатна. У цьому віці діти надзвичайно сприйнятливі до всього, що тільки говорять їм дорослі.
Основна профілактична робота
Словом, пропаганда здорового способу життя повиннаактивно вестися, починаючи з наймолодших класів початкової школи. Діти не повинні допускати навіть думки про те, щоб спробувати алкоголь, наркотики або закурити першу сигарету. Молодшому поколінню в цей період цікава будь-яка інформація, яку вони надзвичайно швидко сприймають. Важливо! Процес виховної роботи ні в якому разі не повинен бути набридливим. Навчання подібних речей не повинно бути сухою бюрократичною процедурою, що виконується «для галочки».
Слід знати, що розповіді про тих же наркотикипотрібно вести, доносячи лише відомості про те згубний вплив, який вони чинять на психічне і фізичне здоров’я людини. Дітям зовсім необов’язково знати про способи їх виготовлення, місцях зростання наркотичних рослин та інше. «Заборонений плід солодкий», а тому така інформація цілком може спровокувати їх на вживання такого роду препаратів.
Ні в якому разі не можна залякувати дитину абозагрожувати йому, розповідаючи про шкоду асоціального способу життя. Підліткам властиве нехтування нормами безпеки, а тому їм потрібно розуміти про дійсно незворотному шкоду наркотиків і алкоголю. Ці психологічні аспекти юнацького віку обов’язково повинна враховувати дійсно ефективна пропаганда здорового способу життя в школі.
Основні принципи донесення важливої інформації
Потрібно говорити про те, що наркоманія ітоксикоманія абсолютно непередбачувані, про те, що звикання розвивається відразу, без всякого «пробного періоду». Потрібно говорити не про абстрактні фізіологічні проблеми, які підлітки часто просто не сприймають, а про конкретний вплив наркотичних і токсичних речовин на мозок людини.
Не слід забувати розповідати про те, що прийомвсіх цих препаратів дуже скоро перетворює будь-якого в безвольний овоч, який не здатний навіть до самостійного задоволення власних основних фізіологічних потреб. Молоді і здорові люди дуже бояться стати безпорадними інвалідами, так що такий приклад буде куди дієвіше простого і бездумного залякування.
соціальні аспекти
Взагалі, пропаганда здорового способу життя повиннавраховувати сучасні модні віяння. Розкажіть, що прийом наркотичних препаратів і алкоголю швидко не залишить нічого від сил і здоров’я юнаків, від краси дівчат. Потрібно підкреслити, що наркоман — це всього лише порожня оболонка колишнього людини, робот, керований контрольованої нею пристрастю. Розкриваючи ж тематику пияцтва, слід приводити живі життєві приклади того, як молоді, успішні і здорові в минулому люди закінчували своє життя вимерлими, такими, що втратили інтерес до всього, крім чергової пляшки, «обмилки».
При цьому ні в якому разі не варто акцентуватиувагу на якихось особистих проблемах учнів, що походять з сімей, де один або обоє батьків страждають / страждали від алкоголізму. Це не тільки дуже ранить дітей, але і робить їх об’єктами глузувань однолітків.
Потрібно переконувати підлітків в тому, що безвихіднихситуацій немає, а йти від проблем, працюючи собі наркотики або напиваючись — нерозумно. Завдання вчителя полягає в тому, щоб виховати з «вітряних» підлітків соціально активних людей, яким не байдужі чужі проблеми.
дошкільний період
А на чому повинен бути заснований здоровий спосіб життядошкільника? Як ми вже неодноразово підкреслювали, в цей період закладаються всі основи для подальшого життя людини. Основні завдання в цей час досить прості, але в той же час надзвичайно важливі:
- По-перше, слід привчати дітей до розміреного, продуманому розпорядку дня.
- По-друге, їм потрібно прищеплювати любов до занять на свіжому повітрі, до активних ігор. Точніше, зберігати зацікавленість в цьому, так як з іграми у дітей зазвичай все в порядку.
- По-третє, дошкільнят потрібно привчати до сприйняття красивого, прекрасного. Слід демонструвати репродукції художників, які наочно показують красу, гармонію здорового і сильного людини.
- По-четверте, необхідно регулярно розповідати про сильних, мужніх і цілеспрямованих людей, які, навіть маючи якісь фізичні недоліки, прагнули завжди вести здоровий спосіб життя.
Основна профілактична робота в школах
Все вищесказане особливо важливо саме в світлінинішніх реалій. Багато педагогів перекладають виховну функцію виключно на батьків, загальна пропаганда здорового способу життя в школі ними практично не проводиться. В общем-то, частково вони мають рацію, але більшість людей зараз цілодобово зайняті на роботі, так що часу і сил у них банально не залишається.
Крім того, багато батьків просто не володіютьдостатнім освітнім рівнем, у них немає педагогічних задатків. Через це нерідко виявляється так, що підлітки з цілком благополучних, забезпечених сімей відчувають себе самотніми і обділеними, від чого і починаються проблеми. На виправлення в тому числі і цієї проблеми повинна бути спрямована пропаганда здорового способу життя. Програма агітації в чомусь різниться для кожного освітнього закладу зокрема, але загальні її положення єдині для всіх.
Основні напрямки роботи в школах, дошкільних установах
Спільна робота в освітніх установах повинна бути спрямована на досягнення наступних результатів:
- Зниження попиту в підлітковому середовищі на отримання ризикованих задоволень, розвиток відторгнення цих понять в принципі.
- Зниження і ліквідацію захворюваності на наркоманію та алкоголізм.
- Поліпшення загальної соціального середовища.
Справитися з усіма цими завданнями допомагає відродження моральних підвалин суспільства, підняття престижу занять спортом.
Проведення позакласних фізичних заходів
Починати слід ще з молодших класів. Відмінним способом підвищення престижу занять спортом може стати позакласний захід «Здоровий спосіб життя». В його рамках необхідно показати дітям, які переваги має підтримку свого тіла в формі. Як же краще цього зробити? Зрозуміло, в формі ігрового, веселого позакласного заняття.
Найпростіше донести до хлопців думка про важливістьспорту, розповівши їм про історію Олімпійських ігор. Це тим простіше зробити, що зовсім недавно в нашій країні проводилося це найважливіше у світовому спортивному житті захід. Який же придумати сценарій? Пропаганда здорового способу життя повинна включати в себе наступні етапи:
- Ведучий розповідає про Стародавню Грецію.
- У доступній і цікавій формі розповідає, як і де проводилися перші Ігри.
- Потім слід зробити короткий екскурс в історію цієї події, з найдавніших часів і до цього дня.
- Після цього потрібно провести ряд ігрових конкурсів з нагородами.
- Заключна промова про важливість здорового способу життя.
Ось так може бути проведено позакласний захід «Здоровий спосіб життя». Це напевно зацікавить дітей.
Важливість спорту, фізичної культури
Що ж стосується спорту. Багато викладачів «старої закалки» часто не думають про те, що фізичні навантаження повинні бути унормовані не тільки в залежності від віку та навчальної програми, а й з урахуванням фізичного розвитку кожного учня. Нерідко можна спостерігати сумну ситуацію, коли група учнів починає щиро ненавидіти уроки фізичної культури тільки через те, що вчителі абсолютно не роблять знижок на їх загальний стан.
Завдання викладача — зацікавити кожного (!) Учня спортом. Важливо дати зрозуміти учням, що спорт — це не постійний біг, не боротьба на знос з власним організмом. Фізкультура повинна бути радісним, цікавим заняттям, а фізичні навантаження потрібно унормувати так, щоб сприяти гармонійному розвитку тіла. Якщо хтось не справляється з одноразовими навантаженнями, їх слід знижувати, розносити по часу.
Інші важливі заходи
Не слід робити упор виключно нароз’яснювальну роботу. Час від часу варто перевіряти, як хлопці засвоїли розказаний матеріал. Для цієї мети чудово підійдуть малюнки «Здоровий спосіб життя». Як і у випадку з позакласних заходом, цілком можна провести загальношкільних конкурс робіт від всіх учнів. Як заведено, переможці повинні отримати якусь винагороду, що буде їх стимулювати.
Яким загальним вимогам повинні відповідатиці малюнки? Здоровий спосіб життя — поняття далеко не абстрактне, а тому хлопці повинні зобразити в своїх роботах, що потрібно робити, що необхідно їсти для того, щоб залишатися бадьорим, енергійним і повним сил до пізньої старості. Потрібно подати їм ідею порівняння людей, які займаються і не займаються спортом.
Таким чином, комплексний проект «Пропагандаздорового способу життя », до складу якого входить як конкурс малюнків, так і позакласний захід спортивного характеру, допоможе дітям особисто висловитися про своє ставлення до правильного способу життя, що краще закріпить в їх пам’яті всі важливі відомості про це поняття.
висновки
Слід зауважити, що в нинішній час всевищеперелічене більш-менш активно виконується в багатьох школах та інших освітніх установах по всій країні. І позитивний ефект вже є. Серед молоді різко знизилася «мода» на вживання тютюну, алкоголю, починає знову зростати роль спорту в житті суспільства. До наркоманам в більшості випадків ставлення суто поблажливе, багато прекрасно розуміють наслідки цієї недуги. Але знижувати інтенсивність роботи ще дуже рано, тому що проблема залишається досить актуальною.
Виховний захід, урок «Ми за здоровий спосіб життя»
Класна година
Тема: Ми за здоровий спосіб життя
Мета: Актуалізувати знання учнів про значення здоров’я для навчання, праці, про шляхи його збереження і укріплення; допомогти дітям замислитись про своє здоров’я, про необхідність бережливого і відповідального ставлення до власного здоров’я; сприяти формуванню навичок здорового способу життя; спонукати учнів займатися спортом; розвивати вміння учнів висловлювати свої думки, виховувати повагу до своїх товаришів
Обладнання: ілюстрації з теми «Здоровий спосіб життя» малюнки дітей, сигнальні картки, магнітофон, ноутбук, проектор, магнітно-маркерна дошка, картки для роботи в групах
Місце проведення: класна кімната
Парти поставлені для роботи 4-х груп: «Сонечко», «Струмок», «Посмішка», «Вітамінки»
Хід заняття
- Організаційний момент
Учитель: Любе сонце ясно світить,
Посилає всім привіти,
Ніжно гріє и ласкає,
До роботи закликає.
Не барись, а поспішай,
Виховну годину починай
Діти (привітання гостей)
- Доброго ранку! — мовлю за звичаєм
- Доброго ранку! – кожному зичу я
- Доброго дня вам! – людям бажаю.
І посміхаються в відповідь люди:
Добрі слова ж бо для кожного любі
- Повідомлення теми, мети класної години, актуалізація опорних знань учнів.
Учитель:
- Доброго всім здоров’я! Здрастуйте! Здоровенькі були! Дай Боже здоров’я! З давніх-давен так говорили люди. Вітаючи і прощаючись вони бажали один одному здоров’я, бо найбільшою цінністю в житті вважали саме здоров’я. І сьогодні на класній годині ми будемо говорити про здоров’я.
- Як ми до нього ставимось?
- Яку роль вони відіграє в нашому житті?
- Чи є перешкоди для його збереження?
- Як можна подолати ці перешкоди?
- Щоб дати відповідь на ці запитання, треба з’ясувати, що таке «здоров’я»?
Завдання 1. Робота в групах.
Дітям необхідно дати відповіді на питання «Здоров’я – це»? Відповіді записуються на карточках у вигляді цеглинок різного кольору. На роботу дається 3-4хв.
Підводиться підсумок.
Кожна група виставляє на дошці цеглинки у вигляді фундамента.
Можливі відповіді учнів:
добрий настрій правильна постава
гарний апетит загартованість
міцний сон добрі вчинки
здорові зуби чистота
гарний зір гігієна
здорова шкіра красиве волосся
заняття спортом заняття танцями
рух людини режим дня
відсутність хвороб, травм
Вчитель. Щоб будинок довго служив людям, треба робити міцний фундамент. Ваші відповіді на цеглинках показують, що ви знаєте, як зробити здоров’я міцним.
Давайте ще раз повторимо.
- Яку людину можна назвати здоровою?
( виходять три учні, читають вірші)
1 учень Хто здоровий, той сміється
Все йому в житті вдається
Він далає всі вершини –
Це ж чудово для людини.
2 учень Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати
3 учень Бо здоров’я – це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно
І доступні для людини
Всі дороги і стежини.
- Робота над темою класної години.
Вчитель. Ваші відповіді були правильними. Древні мудреці говорили «Гроші втратив – нічого не втратив, час загубив – половину втратив, а здоров’я загубив – все втратив» отже, здоров’я – головна цінність життя. Треба все робити, щоб його зберегти. Давайте пригадаємо, що допомагає здоров’ю людини. Для цього відгадаємо загадки.
Завдання 2. Загадки
Воно світить, зігріває, дає життя на Землі (Сонце)
Воно дає кисень, без нього ми не проживемо й п’яти хвилин (Повітря)
Вона чиста, потрібна кожному. Без неї можна прожити лише декілька днів (Вода)
Воно правильне, забезпечує наш організм всім необхідним (Харчування)
Він потрібен для поновлення сил організму (Сон)
Вона поліпшує зовнішній вигляд (Гігієна)
Він радує нас і всіх навкруги (Настрій)
Він потрібен для розвитку м’язів, додає енергії (Рух)
Відгадки з’являються у вигляді променів, посередині коло зі словом «здоров’я»
Вчитель: Давайте повторимо всі разом, що сприяє нашому здоров’ю.
(Діти хором повторюють слова відгадки. )
Фізична хвилина.
Вчитель:
Щоб бути здоровим, треба більше рухатись. Рух це життя. Давайте подовжимо наше життя на кілька хвилин. Діти виконуютьрухи під музику фізичну хвилинку.
Вчитель. Здоров’я передається нам від батьків, залежить від навколишнього середовища від способу життя людини.
- Давайте розглянемо діаграму «Здоров’я залежить»
Рівень медицини – 10%
Екологія – 20%
Спадковість – 20%
Спосіб життя – 50%
- Так від чого найбільш залежить наше здоров’я?
Завдання 3.
Вчитель: — Хто це до нас стукає?
Заходить Доктор Айболить (перевдягнутий учень – четверокласник )
Діти: – Це Доктор Айболить!
Доктор Айболить:
- Я прийшов до вас сьогодні,
Маю вам розповісти,
Що потрібно всім робити,
Щоб здоров’я зберегти.
- Я лікую всіх на світі дуже довго, тому знаю, що хворобу краще попередити, ніж лікувати. Давайте разом складемо рецепт «Здорового способу життя»
Айболить роздає дітям завдання (конверти). В них рецепти здоров’я. Діти складають рецепти (наклеюють на бланки, що сприяє здоров’ю). Рецепти зачитуються, поміщаються на дошку.
Доктор Айболить роздає рецепти гостям, бажає їм здоров’я, прощається і йде.
Завдання 4.
Вчитель: Щоб закріпити поради, подані в рецепті, давайте пограємо в гру «Так» (оплески) чи «Ні» (крутимо головою)
- Ранкову зарядку треба робить?
- Грати на свіжому повітрі?
- Не лягати спати своєчасно?
- Не їсти вітаміни?
- Завжди треба умиватись?
- Завжди треба соблюдати гігієну?
- Сидіти довго перед телевізором?
- Загартовуватись?
- Лінуватись робити зарядку?
- Сонце повітря, вода – наші найкращі друзі?
- Займатися плаванням?
Молодці! Ви всі були уважні. Особливо нам підходить остання порада. Адже більшість учнів нашого класу відвідують басейн і вміють уже добре плавати.
Психогімнастика
Давайте думками поринемо в літо, на море. Сядьте вільно, розслабтеся, закрийте очі (Запис шумів моря, вітру, чайок). Ви лежите на теплому березі моря. Чуєте, як хлюпають хвилі, б’ються біля берегу. В небі кричать чайки, пливуть хмаринки. Ваше тіло відпочиває в теплих променях Сонця.
Відкрили очі, налаштувалися на серйозну бесіду.
Вчитель. В рецепті здоров’я говориться про подолання шкідливих звичок.
- Які шкідливі звички ви знаєте?
Можливі відповіді учнів:
Неправильне харчування, неохайність, нечесність, неуважність, бешкетування, довге сидіння біля комп’ютера, телевізора, паління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія.
Вчитель. Ви говорите правильно. Найстрашніші руйнівники здоров’я – це паління, алкоголізм, наркоманія, тому що вони можуть бути смертельними. І ви повинні завжди про це пам’ятати.
Завдання 5.
Вчитель. Діти, ви підготували малюнки на тему «Що зберігає здоров’я і що шкодить здоров’ю». Давайте проведемо гру «Світлофор», яка допоможе нам закріпити правила здорового способу життя.
«Здоровим звичкам – зелене світло»
«Шкідливим звичкам – червоне світло»
Вчитель показує малюнок, а учні піднімають зелену чи червону картку.
Вчитель. Молодці, діти! Ви змогли розібратися у корисних і шкідливих звичках.
Що шкідливо, і що корисно знали люди з давніх – давен. Про це свідчать прислів’я і приказки, складені народом про здоров’я.
Завдання 6.
У вас на столах конверти зі словами. З них треба скласти прислів’я.
Веселий сміх – це здоров’я
Весела думка – половина здоров’я
Сміх краще лікує, ніж усі ліки.
Здоровому все здорово.
Діти складають прислів’я, потім хором їх читають
- Підведення підсумків.
Вчитель. Закінчити нашу класну годину я хочу грою. Уявіть собі: до вас прийшов кореспондент журналу «Ваше здоров’я» Він хоче взяти у вас інтерв’ю.
Гра «Мікрофон»
- Якщо хочеш бути здоровим, то…
- Якщо хочеш бути красивим, то…
- Якщо хочеш бути розумним, то…
Вчитель:
- Молодці діти! Наша класна година не пройшла дарма. Ви багато чого зрозуміли.
А на завершення я хочу звернутися до всіх присутніх зі словами:
Здоров’я – це краса – милуйся нею
Здоров’я – це мрія – здійсни її
Здоров’я – це цінність – цінуй його
Здоров’я – це скарб – бережи його
Здоров’я – це пісня – доспівай її
Здоров’я – це життя, не загуби його.
Всім присутнім в дарунок вітаміни і оптимістична пісня.
Додаток.
Рецепт
здорового способу життя
- Дотримуватися режиму дня.
- Загартовуватися.
- Вживати здорову їжу і вітаміни.
- Займатися спортом.
- Дотримуватися гігієни і чистоти.
- Повноцінно відпочивати.
- Бути добрим і милосердним,
ввічливим і вихованим.
- Уникати шкідливих звичок.
Лікар Айболить
Спорт и дети — Better Health Channel
Действия для этой страницы
Резюме
Читать полный информационный бюллетень- Только шесть из 10 детей в возрасте от 5 до 14 лет занимаются спортом вне школы.
- Больше мальчиков (70 процентов), чем девочек (56 процентов) занимаются спортом.
- Данные свидетельствуют о том, что физически активные дети чаще становятся физически активными взрослыми.
- Снижение физической активности так же важно, как и увеличение физической активности.
- Стремитесь уделять физической активности не менее 60 минут в день и не более двух часов в день с использованием электронных средств, включая телевидение.
- Родители могут поощрять своих детей заниматься спортом разными способами, в том числе с помощью ролевых моделей.
По данным Австралийского статистического бюро, только шесть из 10 детей в возрасте от 5 до 14 лет занимаются спортом вне школы. Обследование состояния здоровья в Австралии, проведенное в апреле 2012 года, показало, что 25 процентов австралийских детей и подростков в возрасте от 5 до 17 лет имеют избыточный вес или страдают ожирением, что указывает на необходимость формирования более спортивной культуры, поощряющей детей к физической активности.
Люди, ведущие активный образ жизни, значительно снижают риск многих заболеваний, включая болезни сердца и остеопороз. Также известно, что регулярные физические упражнения снижают риск эмоциональных проблем, таких как тревога и депрессия. Привычки формируются в раннем возрасте, и данные свидетельствуют о том, что физически активные дети с большей вероятностью станут физически активными взрослыми.
Польза спорта для детей
Некоторые из многих преимуществ занятий спортом для детей включают:
- снижение риска ожирения
- улучшение состояния сердечно-сосудистой системы
- здоровый рост костей, мышц, связок и сухожилий
- улучшение координации и равновесия
- улучшение способности к физическому расслаблению и, следовательно, предотвращение осложнений хронического мышечного напряжения ( например, головная боль или боль в спине)
- улучшение сна
- польза для психического здоровья, например повышение уверенности в себе
- улучшение социальных навыков
- улучшение личных навыков, включая сотрудничество и лидерство.
Сокращение бездействия может быть более эффективным для достижения общего повышения уровня энергии у детей младшего возраста, чем акцент на увеличении участия в спортивных мероприятиях. Принятие мер по сокращению времени сидячего образа жизни детей имеет важное значение.
Малоподвижный образ жизни и дети
Около 40 процентов австралийских детей вообще не занимаются спортом. К обычным сидячим видам деятельности, которые конкурируют с физической активностью, относятся:
- домашнее задание
- компьютерные игры
- использование интернета
- телевидение.
Правительство Австралии рекомендует следующее:
- «Дети и молодые люди должны ежедневно заниматься физическими упражнениями средней и высокой интенсивности продолжительностью не менее 60 минут (до нескольких часов)».
- «Дети и молодые люди. не должны тратить более двух часов в день на использование электронных средств для развлечения (таких как компьютерные игры, Интернет, телевидение), особенно в светлое время суток» 9. 0006
Эти рекомендации являются руководством к минимальному уровню физической активности, необходимому для хорошего здоровья.
По данным Бюро статистики, за 12 месяцев до апреля 2012 года в Австралии 1,7 миллиона или 60 процентов детей в возрасте от 5 до 14 лет занимались как минимум одним видом спорта во внеурочное время, организованным школой. , клуб или ассоциация.
Участие мальчиков (949 000) превысило участие девочек (727 000) как в целом, так и в каждой возрастной категории. Дети 9 летдо 11 лет чаще всего занимались спортом (66%).
Тремя самыми популярными организованными видами спорта для мальчиков в 2011–2012 годах были футбол (22 процента от общего числа), плавание и австралийский футбол. Среди девочек преобладали плавание/ныряние (19 процентов от общего числа) и нетбол.
Поощряйте физическую активность вашего ребенка
Родители могут помочь своим детям быть физически активными несколькими способами, в том числе:
- Подайте пример — будьте физически активны сами.
- Позаботьтесь о том, чтобы некоторые семейные прогулки предлагали возможности для физической активности, например, для совместных занятий спортом.
- Поощряйте вашего ребенка ходить пешком или ездить на велосипеде для коротких поездок, а не полагаться на то, что вы будете водить его.
- Поддержите усилия вашего ребенка в спорте. Убедитесь, что вы присутствуете на каждом матче, подбадривая их со стороны.
- Установите ограничения по времени для малоподвижных занятий, таких как компьютерные игры и просмотр телевидения.
- Проконсультируйтесь со школой вашего ребенка о способах поощрения более активного участия в занятиях спортом и физической активности.
Вопросы безопасности при занятиях спортом
Многих спортивных травм у детей можно избежать. Предложения включают:
- Всегда носите подходящее защитное снаряжение.
- Защитные капы следует надевать при занятиях всеми контактными видами спорта. Обратитесь к стоматологу для профессиональной примерки.
- Надевайте защиту на колени, локти и запястья во всех видах спорта, связанных с риском падения, таких как катание на роликовых коньках или скейтборде.
- Носите наколенники для таких видов спорта, как хоккей, софтбол и крикет, где относительно часто встречаются травмы передней части голени.
- Шлемы могут снизить риск травм глаз и лица.
- Обязательно тщательно разогрейте и остудите.
- Занимайтесь кросс-тренингом с другими видами спорта, чтобы обеспечить общую физическую форму и силу.
- Используйте хорошую форму и технику.
- Обеспечьте достаточное время восстановления между сеансами.
Где можно получить помощь
- Школа вашего ребенка
- Спортивные клубы и ассоциации
- Ваш врач, физиотерапевты (с особым интересом к педиатрии) или другой квалифицированный специалист по физическим упражнениям.
- Австралийская ассоциация подиатрии – Найдите ортопеда
- Исследование состояния здоровья Австралии: первые результаты, 2011-12, 2012, Австралийское бюро статистики, ACT. Больше информации здесь.
- Участие детей в культурных и развлекательных мероприятиях, Австралия, апрель 2012 г., 2012 г., Статистическое бюро Австралии, ACT. Больше информации здесь.
- Руководство Австралии по физической активности и малоподвижному образу жизни, Министерство здравоохранения Австралии. Больше информации здесь.
- Эпштейн Л.Х., Рёммих Дж.Н., Робинсон Дж.Л. и соавт. 2008, «Рандомизированное исследование влияния сокращения просмотра телевизора и использования компьютера на индекс массы тела у детей младшего возраста», Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine, vol. 162, нет. 3, стр. 239-245. Больше информации здесь.
Эта страница была подготовлена в консультации с и одобрена по:
Эта страница была подготовлена в консультации с и одобрена по:
Оставить отзыв об этой странице
Была ли эта страница полезной?
Дополнительная информация
Отказ от ответственности за содержание
Содержание этого веб-сайта предоставляется только в информационных целях. Информация о терапии, услуге, продукте или лечении никоим образом не одобряет и не поддерживает такую терапию, услугу, продукт или лечение и не предназначена для замены рекомендаций вашего врача или другого зарегистрированного медицинского работника. Информация и материалы, содержащиеся на этом веб-сайте, не предназначены для использования в качестве исчерпывающего руководства по всем аспектам терапии, продукта или лечения, описанным на веб-сайте. Всем пользователям настоятельно рекомендуется всегда обращаться за советом к зарегистрированному специалисту в области здравоохранения для диагностики и ответов на свои медицинские вопросы, а также для выяснения того, подходит ли конкретная терапия, услуга, продукт или лечение, описанные на веб-сайте, в их обстоятельствах. Штат Виктория и Министерство здравоохранения не несут никакой ответственности за использование любым пользователем материалов, содержащихся на этом веб-сайте.
Отзыв от: 31-08-2015
11 способов поощрения физической активности вашего ребенка
Знаете ли вы, что только каждый четвертый ребенок занимается физической активностью в течение рекомендуемых 60 минут в день?
Участие во всех видах физической активности резко снижается по мере того, как возраст ребенка и его класс в школе увеличиваются. Важно, чтобы физическая активность была регулярной частью семейной жизни. Вот некоторая информация, которая поможет вам сохранить здоровье и активность ваших детей.
Польза физической активности
Быть физически активным означает двигаться достаточно, чтобы тяжело дышать, испытывать одышку, чувствовать тепло и потеть. Физические упражнения жизненно важны для здоровья и благополучия детей. Например, физическая активность помогает строить и поддерживать здоровье костей, мышц и суставов. Это может помочь сохранить здоровый индекс массы тела и снизить риск диабета, высокого кровяного давления и сердечных заболеваний в более позднем возрасте. Это может помочь детям быстро заснуть и хорошо спать.
Помимо пользы для тела, физическая активность также укрепляет психическое и поведенческое здоровье ребенка. Это повышает энтузиазм и оптимизм ребенка, повышает самооценку, успеваемость в школе, внимание и поведение. Это также снижает тревогу, напряжение и депрессию. Это также может способствовать командной работе и дружбе, когда это часть организованного спорта.
11 способов начать работу
Родители могут сыграть ключевую роль в том, чтобы помочь своему ребенку стать более физически активным. Некоторые предложения:
Поговорите с врачом вашего ребенка. Врач вашего ребенка может помочь вашему ребенку понять, почему важна физическая активность. Врач вашего ребенка также может помочь вам и вашему ребенку определить виды спорта или виды деятельности, которые могут быть лучшими для вашего ребенка.
Подчеркните веселье. Помогите ребенку найти спорт, который ему нравится. Чем больше ей нравится это занятие, тем больше вероятность того, что она продолжит его. Привлекайте всю семью. Это отличный способ провести время вместе.
Выберите занятие, соответствующее уровню развития. Например, 7- или 8-летний ребенок не готов к поднятию тяжестей или к бегу на 3 мили, но футбол, езда на велосипеде и плавание — отличные занятия для детей этого возраста.
Планируйте заранее. Убедитесь, что у вашего ребенка есть удобное время и место для занятий спортом.
Обеспечить безопасную среду. Убедитесь, что оборудование вашего ребенка и место, где он тренируется или играет, безопасны. Убедитесь, что одежда вашего ребенка удобна и подходит для занятий.
Обеспечение активными игрушками. Маленькие дети особенно нуждаются в легком доступе к мячам, скакалкам и другим активным игрушкам.
Будьте образцом для подражания. Дети, которые регулярно видят, как их родители занимаются спортом и физической активностью, с большей вероятностью будут делать это сами.
Играйте с детьми. Помогите им освоить новый вид спорта или другую физическую активность. Или просто весело провести время вместе, отправившись на прогулку, в поход или на велосипедную прогулку.
Установить ограничения. Ежедневно ограничивайте время, проводимое за экраном, включая время, проводимое за телевизором, видео, компьютерами и видеоиграми. Используйте свободное время для большей физической активности.
Найдите время для упражнений. Некоторые дети так перегружены графиком домашние задания, уроки музыки и другие запланированные мероприятия, на которые у них нет времени упражнение.
Не переусердствуйте. Упражнения и физическая активность не должны навредить. Если это становится болезненным, ваш ребенок должен замедлить или попробовать менее активную деятельность. Как и в любом деле, важно не переусердствовать. Если физические упражнения начинают мешать школе или другим занятиям, поговорите с врачом вашего ребенка. Если спорт и физическая активность являются приоритетом семьи, они обеспечат детям и родителям прочную основу для здоровья на всю жизнь.
Помните
Упражнение вместе с сбалансированное питание обеспечивает основу для здоровой и активной жизни. Одна из самых важных вещей, которую могут сделать родители, — это поощрять здоровые привычки у своих детей в раннем возрасте. Еще не поздно начать. Спросите врача вашего ребенка о средствах для здорового образа жизни уже сегодня.
Дополнительная информация
- Получают ли ваши дети достаточно физической активности?
- Сделать физическую активность образом жизни
- Energy Out: рекомендации по ежедневной физической активности
- Энергия: рекомендуемое количество еды и напитков для детей
- Индекс массы тела (ИМТ) у детей
- Увеличение физической активности в дошкольном возрасте
- Последнее обновление
- 30.12.2020
- Источник
- Адаптировано из документа «Поощряйте вашего ребенка быть физически активным» (Авторское право © 2020 Американской академии педиатрии)
Информация, содержащаяся на этом веб-сайте, не должна использоваться в качестве замены медицинской помощи и рекомендаций вашего педиатра. Могут быть варианты лечения, которые ваш педиатр может порекомендовать в зависимости от индивидуальных фактов и обстоятельств.
Дети и упражнения (для родителей)
Когда большинство взрослых думают о физических упражнениях, они представляют себе тренировки в тренажерном зале, бег на беговой дорожке или поднятие тяжестей.
Но для детей упражнения означают игры и физическую активность. Дети занимаются спортом, когда у них есть уроки физкультуры в школе, во время перемены, на уроках танцев или футбольной тренировки, во время езды на велосипеде или во время игры в пятнашки.
Многочисленные преимущества физических упражнений
Каждый может получить пользу от регулярных физических упражнений. Активные дети будут иметь:
- более крепкие мышцы и кости
- худощавые тела
- меньше риск стать избыточным весом
- меньше шансов заболеть диабетом 2 типа
- снижение артериального давления и уровня холестерина в крови
- лучший взгляд на жизнь
Помимо пользы для здоровья от регулярных физических упражнений, здоровые дети лучше спят. Упражнения улучшают успеваемость в школе и снижают вероятность развития депрессии у детей. Дети, которые регулярно занимаются спортом, также лучше справляются с физическими и эмоциональными проблемами — от бега, чтобы сесть на автобус, до подготовки к тесту.
3 элемента фитнеса
Если вы когда-нибудь наблюдали за детьми на игровой площадке, вы видели 3 элемента фитнеса в действии, когда они:
- убегали от ребенка, который «это» ( выносливость )
- поперечные перекладины ( прочность )
- наклониться, чтобы завязать шнурки ( гибкость )
Родители должны поощрять своих детей к разнообразным занятиям, чтобы они могли работать над всем этим.
Выносливость развивается, когда дети регулярно получают
аэробика. Во время аэробных упражнений двигаются крупные мышцы, сердце бьется быстрее, и человек тяжелее дышит. Аэробная активность укрепляет сердце и улучшает способность организма доставлять кислород ко всем его клеткам.
Аэробные упражнения могут быть интересны как взрослым , так и детям. К аэробике относятся:
- баскетбол
- велосипед
- катание на коньках
- роликовые коньки
- футбол
- плавание
- теннис
- пешком
- бег трусцой
- работает
Повышение силы не обязательно означает поднятие тяжестей. Вместо этого дети могут делать отжимания, скручивания живота, подтягивания и другие упражнения, которые помогут тонизировать и укрепить мышцы. Они также улучшают свою силу, когда лазают, делают стойку на руках или борются. Укрепление мышц и аэробные упражнения, такие как бег, прыжки и прыжки, также помогают укрепить кости.
Упражнения на растяжку помогают улучшить гибкость , позволяя мышцам и суставам легко сгибаться и двигаться во всем диапазоне движений. Каждый день у детей есть шанс потянуться, когда они тянутся к игрушке, тренируются в шпагате или делают колесо. Танцы, йога и боевые искусства, такие как карате, являются примерами упражнений на гибкость.
Малоподвижный образ жизни
Дети и подростки сидят гораздо больше, чем раньше. Каждый день они проводят часы перед экранами (телевизоры, смартфоны, компьютеры, планшеты и игровые системы). Слишком много экранного времени и недостаточная физическая активность могут привести к нежелательному увеличению веса.
Один из лучших способов сделать детей более активными — ограничить время, проводимое в сидячем положении, особенно за просмотром телевизора и использованием телефонов. Американская академия педиатрии (AAP) рекомендует родителям:
- Ограничить время, проводимое с помощью средств массовой информации, включая телевидение, социальные сети и видеоигры. Медиа не должны заменять высыпание и активность.
- Ограничьте время использования экрана до 1 часа в день или менее для детей в возрасте от 2 до 5 лет.
- Не поощряйте любое времяпровождение у экрана, кроме видеочата, для детей младше 18 месяцев.
- Выбирайте высококачественные программы и смотрите их вместе с детьми, чтобы помочь им понять, что они видят.
- Держите телевизоры, компьютеры, планшеты, телефоны и видеоигры подальше от детских комнат.
- Выключать экраны во время еды.
Сколько упражнений достаточно?
Родители и опекуны могут помочь детям быть активными каждый день. В Руководстве по физической активности для американцев Министерство здравоохранения и социальных служб США рекомендует:
- для детей школьного возраста и подростков (от 6 до 17 лет): 60 или более минут физической активности от умеренной до высокой ежедневно. Это должно включать упражнения по укреплению мышц и костей не менее 3 дней в неделю.
- для дошкольников: активная игра в течение дня. Установленное количество времени не было четко определено, но разумной целью может быть 3 часа в день легких, умеренных и энергичных занятий. Они должны включать неструктурированную активную свободную игру и запланированную физическую активность под руководством взрослых.
Дети в возрасте до 3 лет не были включены в эти рекомендации, но в руководствах по физическим упражнениям из Канады, Австралии и Великобритании рекомендуется, чтобы малыши были активными не менее 3 часов в течение дня. Это должно включать легкую активность, активную игру и энергичные движения, такие как прыжки, бег и прыжки.
Маленькие дети не должны быть бездействующими в течение длительного периода времени — не более 1 часа, если только они не спят. А дети школьного возраста не должны бездействовать дольше 2 часов.
Raising Fit Kids
Чтобы помочь детям оставаться в форме и быть активными:
- Помогите своим детям заниматься разнообразными забавными занятиями, соответствующими их возрасту.
- Установите регулярный график физической активности.
- Сделайте активность частью повседневной жизни, например, поднимайтесь по лестнице вместо лифта.